You are here
Home > Actualitate > Stare de alertă. Românii din Diaspora care ajung în țară se izolează la domiciliu, indiferent de unde vin
loading...

Stare de alertă. Românii din Diaspora care ajung în țară se izolează la domiciliu, indiferent de unde vin

Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a anunţat, în această seară, că începând cu această noapte, românii din Diaspora care vin în țară vor fi plasați în izolare la domiciliu, indiferent din ce țară vin.

„Se instituie pentru toate persoanele care vin din străinătate carantinarea sau izolarea la domiciliu. Pentru cei care nu au această posibilitate se poate opta pentru carantină instituționalizată, suportând costurile carantinei. Din această noapte, cei care ajung în țară se izolează la domiciliu, indiferent de unde vin”, a spus Raed Arafat.

Lasă un răspuns

Top