Stare de alertă. Românii din Diaspora care ajung în țară se izolează la domiciliu, indiferent de unde vin Actualitate Articole ASIA Auto Diaspora Diverse Economic Educational Europa EVENIMENTE EXTERN Galerie interlopi International Life Lifestyle Londra masina media Medical Neinteresante NEWS NEWS Olt Online Politică Povesti Religie Reteta Romania Sanatate SHOWBIZ Slatina Social Spiritualitate SPORT Stiri SUA Tips&tricks TURISM UK by admin - mai 15, 2020mai 15, 20200 Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a anunţat, în această seară, că începând cu această noapte, românii din Diaspora care vin în țară vor fi plasați în izolare la domiciliu, indiferent din ce țară vin. „Se instituie pentru toate persoanele care vin din străinătate carantinarea sau izolarea la domiciliu. Pentru cei care nu au această posibilitate se poate opta pentru carantină instituționalizată, suportând costurile carantinei. Din această noapte, cei care ajung în țară se izolează la domiciliu, indiferent de unde vin”, a spus Raed Arafat.