You are here
Home > Actualitate > Mama fetei dispărute înaintea Alexandrei, EXPEDIATĂ și RIDICULIZATĂ de polițiști: Poate a plecat cu un Făt-Frumos
loading...

Mama fetei dispărute înaintea Alexandrei, EXPEDIATĂ și RIDICULIZATĂ de polițiști: Poate a plecat cu un Făt-Frumos

Monica Georgeta Melencu a povestit, duminică, la Caracal, despre răspunsurile primite de la autorități, atunci când se ducea să întrebe dacă se mai știe ceva de fiica ei, dispărută în 14 aprilie. Femeii i s-a spus că poate Luiza a plecat cu un Făt-Frumos, fata fiind majoră.

Mama Luizei a dezvăluit, presei, că atunci când mergea să întrebe la poliție și DIICOT dacă se mai știe ceva de fiica ei, dispărută în 14 aprilie, din Caracal, în condiții similare cu Alexandra, i se spunea că, fiind majoră, poate a plecat cu un Făt-Frumos.

Ținând cont că are 18 ani spuneau că poate e plecată de bună voie. Acesta era răspunsul până acum. Trei luni de zile. În ultimul timp au spus că poate Luiza e plecată de bună voie. Răspunsul ăsta l-am tot primit, că Luiza e plecată cu un Făt-Frumos, asta au spus”, a spus Monica Georgeta Melencu, mama Luizei.

Întrebată dacă a vorbit în ultimele zile cu familia Alexandrei, mama Luizei a răspuns afirmativ.

„De patru luni de zile trăim de la o zi la alta. Am discutat alaltăieri (vineri – n.r.) puțin. Vă dați seama, oamenii sunt distruși. Sunt și ei ca și noi. Sperăm. În țara asta atât ne mai rămâne, speranța”, a mai spus Monica Georgeta Melencu.

Luiza Mihaela Melencu, în vârstă de 18 ani, a dispărut în 14 aprilie, după ce a luat o mașină de ocazie să se întoarcă acasă, în localitatea Dioști, județul Dolj. Fata fusese în Caracal, pentru a scoate banii trimiși de mama ei, care lucra în Anglia.

Oase calconate gasite in curte la Casa Groazei in Caracal

Atât în cazul ei, cât și în cazul Alexandrei, un necunoscut a sunat la familie și a anunțat că fetele sunt bine și au decis să plece în străinătate, asa că nu trebuie căutate.

Dinti gasiti in curte la Casa Groazei in Caracal

Lasă un răspuns

Top